غلّه – دانه امام حسین علیه السلام امام حسین

غلّه – دانه: امام حسین علیه السلام امام حسین عاجز دعا

گت بلاگز اخبار حوادث پیری و تنهایی

در پرونده‌ای، فردی که بازنشسته یکی از ادارات دولتی بود، بعد از آن‌که فرزندانش را سر منزل و زندگی‌شان می‌فرستد تصمیم می‌گیرد آپارتمان مسکونی‌اش در پایتخت کشور عز

پیری و تنهایی

عبارات مهم : معرفی

در پرونده ای، فردی که بازنشسته یکی از ادارات دولتی بود، بعد از آن که فرزندانش را سر منزل و زندگی ارزش می فرستد تصمیم می گیرد آپارتمان مسکونی اش در پایتخت کشور عزیزمان ایران را بفروشد و در یکی از جاهای خوش آب و هوای اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران منزل و زمینی را بخرد و باقی عمر و ایام پیری را به دور از سروصدا و هیاهوی شهر در آنجا سپری کند.

موضوع را با دختران و پسرانش در میان می گذارد. همگی موافقت می کنند. جهت فروش آپارتمان به یکی از مشاوران مسکن مراجعه می کند.

در آنجا تصمیمش را جهت بنگاهدار تعریف می کند. می گوید با رفتن فرزند ها که هرکدام گرفتار زندگی خود هستند و دیگر به او کمتر سر می زنند و احوالش را می پرسند، در این شهر، احساس تنهایی و غربت می کند. می خواهد در جایی یک آلونک و چهارتا دار و درخت داشته باشد و خودش را با آنها سرگرم کند. مشاور املاکی بعد از شنیدن این قصه، وسوسه می شود. بعد از چند روز به فروشنده اطلاع می دهد مشتری مناسبی را پیدا کرده هست. قراری را می گذارد. فردی را به عنوان خریدار معرفی و یک قرارداد فروش صوری تنظیم می کند.

پیری و تنهایی

پیرمرد سند و مدارکش را از بنگاهدار می گیرد تا فردای آن روز به دفترخانه برود و جهت استعلام ثبتی و اخذ معرفی جهت پرداخت مالیات و عوارض شهرداری اقدام کند. مشاور املاکی به پیرمرد می گوید یک سردفتری آشنا دارد، اگر مایل است فردا صبح به اتفاق بروند و سفارشش را بکند تا کارها سریعتر انجام شود. با فروشنده قرار می گذارند.

پیرمرد با مدارکش سر قرار حاضر می شود. بنگاهدار از قبل با یکی از دوستانش هماهنگ کرده بود، زمانی که وی به اتفاق فروشنده از پل عابرپیاده جهت رفتن به سمت دیگر خیابان استفاده می کنند، با صورت پوشیده خودش را به آنها برساند و مدارک را از دست پیرمرد بقاپد و فرار کند. مشاور املاکی هنگامی که می بیند دستان پیرمرد خالی هست، می پرسد آیا مدارک را آورده است؟ پیرمرد می گوید جای مدارک امن است و اشاره ای به زیرپیراهنش می کند.

در پرونده‌ای، فردی که بازنشسته یکی از ادارات دولتی بود، بعد از آن‌که فرزندانش را سر منزل و زندگی‌شان می‌فرستد تصمیم می‌گیرد آپارتمان مسکونی‌اش در پایتخت کشور عز

شخصی که قرار بود مدارک را برباید و از پشت سر این دو نفر، آنها را با فاصله تعقیب می کرد، با اشاره بنگاهدار جای مدارک را می فهمد. سارق شروع به دویدن می کند و موقع رد شدن از کنار پیرمرد، از روی عمد تنه محکمی به وی می زند. پیرمرد تعادل خود را از دست می دهد، به نرده حفاظ پل برخورد می کند و به زمین می افتد.

سارق خم می شود تا مدارک را از زیر پیراهن او درآورد. ولی پیرمرد سماجت می کند. پوشش صورت این جوان را کنار می زند و پیراهنش را سفت می گیرد تا خودش را از زمین بلند کند. سارق با چوبدستی ای که در کمرش قرار داده بوده ضربه ای به سر پیرمرد می زند.به اتفاق همدستش مدارک را از زیر پیراهنش درمی آورند. پیرمرد که به حال نیمه جان روی پل افتاده بود، تلاش می کند با گرفتن لباس این دو نفر از جایش بلند شود. در این حین بنگاهدار که احساس کرده بود اگر مصدوم زنده بماند آنها را لو خواهد داد چوب را ازدست دوستش می گیرد و با آن چند ضربه محکم به سر مصدوم می زند و از معرکه فرار می کنند.

پس از شناسایی شدن متهمان و تکمیل تحقیقات و ارسال پرونده به دادگاه، در روز دادرسی دختر بزرگ مقتول پیش از شروع جلسه به دادگاه آمد. گفت آقای قاضی این نامردها خیال کردند پدر من بی کس و کار هست. ولی کور خواندند. امروز هفت تا از عموهایم را آوردم. می خواهم اجازه بدهید در جلسه دادگاه شرکت کنند تا این از خدا بی خبرها فکر نکنند ما بی کس و کار و بی ریشه ایم. گفتم جلسه دادگاه علنی هست. مانعی ندارد.

پیری و تنهایی

موقعی که طرفین دعوی وارد دادگاه می شدند تا در جای خود مستقرشوند، این زن کنار درب ورودی ایستاد. عموهایش را که یکی یکی وارد می شدند راهنمایی می کرد تا روی صندلی هابنشینند. هفت مرد بلندقد و تنومندی که هیچ شباهتی به هم نداشتند کنار هم در ردیف سوم نشستند. قبل از شروع جلسه به یکی از همکاران مستشار گفتم این هفت تن به عنوان برادران مقتول معرفی شده است اند.

خوب دقت کن ببین هیچ شباهتی بین این افراد پیدا می کنی؟! این همکار با دیدن اشخاص متفاوت، که از نظر جثه، رنگ صورت و نحوه آرایش صورت، هیچ مشابهتی بین ارزش نبود، نتوانست خودش را کنترل کند و خندید. مقتول غیر از همسرش، سه پسر و سه دختر و هفت نفر ولی دم داشت. موقع اخذ شکایت اولیای دم این امر محسوس بود که سایرین به نوعی از این زن حساب می برند.

در پرونده‌ای، فردی که بازنشسته یکی از ادارات دولتی بود، بعد از آن‌که فرزندانش را سر منزل و زندگی‌شان می‌فرستد تصمیم می‌گیرد آپارتمان مسکونی‌اش در پایتخت کشور عز

به هنگام بیان شکایت خود نیز گفتند نظر ما نظر خواهرمان هست. اگر او قصاص بخواهد ما هم قصاص می خواهیم. دختر مقتول نیز در حین بیان شکایت خود گفت آقای قاضی حکم قصاص باید با همان چماقی که به سر پدرم زده اند و به همان کیفیت اجرا شود. یکی از برادران هنگامی که این حرف را شنید. گفت تو شکایتت را بگو این را قاضی تعیین می کند. باشنیدن این مطلب، دختر که پشت تریبون بود با غیظ به سمت برادرش برگشت و گفت تو خفه شو. اگر جرات و غیرت داشتی خودت این را از قاضی تقاضا می کردی. بعد ازپایان جلسه دادگاه دو نفر از عموها را خواستم. گفتم مدارک هویتتان راببینم. یکی ارزش گفت مدرکی ندارد و دیگری گواهینامه اش را داد. دیدم نام خانوادگی اش چیزی غیر از نام خانوادگی مقتول است.

علت راپرسیدم گفت حاج آقا من فامیلی ام راعوض کرده ام. دختر مقتول که بعد از امضای صورتجلسه دادگاه آمد تقدیر کند، گفتم این هفت عموی شما هیچ شباهتی به همدیگر یا به مقتول که عکسش در پرونده است و برادرانتان ندارند! اگر می خواستید ثابت کنید که مرحوم پدرتان بی کس و کار نبوده، باید علاج واقعه را قبل از وقوع می کردید و لااقل یکی از شما خواهران و برادران او را در بنگاه یا موقع رفتن به محضر همراهی می کردید و تنها نمی گذاشتید تا مرد بنگاهی، فکر شیطانی به سرش نزند!!

پیری و تنهایی

اخبار حوادث – جام جم

واژه های کلیدی: معرفی | تنهایی | پیرمرد | دادگاه | پیرمرد | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs