غلّه – دانه امام حسین علیه السلام امام حسین

غلّه – دانه: امام حسین علیه السلام امام حسین عاجز دعا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری دیوانه کننده‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸

هیچ رسانه ای مانند فیلم نمی تواند شما را به یک سفر روان پریش کننده ببرد، باعث شود که ماهیت همه چیز را زیر پرسش برده و یا شما را با آن چه که در درون یک مغز بیمار

دیوانه کننده‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸

دیوانه کننده ترین فیلم های سال ۲۰۱۸

عبارات مهم : پروژه

هیچ رسانه ای مانند فیلم نمی تواند شما را به یک سفر روان پریش کننده ببرد، باعث شود که ماهیت همه چیز را زیر پرسش برده و یا شما را با آن چه که در درون یک مغز بیمار رخ می دهد آشنا سازد. کسانی که به تماشای چنین فیلم هایی علاقه دارند باید بدانند که در سال 2018 نمونه های متعددی از این دسته فیلم ها ساخته خواهند شد که در مغزهای بسیار شکننده را خرد خواهند کرد.

گاهی اوقات جهت خندیدن به سینما می رویم،گاهی اوقات نیز جهت گریه کردن و البته بعضی اوقات نیز جهت این که مغزمان را به چالش بکشیم دست به این کار می زنیم. هیچ رسانه ای مانند فیلم نمی تواند شما را به یک سفر روان پریش کننده ببرد، باعث شود که ماهیت همه چیز را زیر پرسش برده و یا شما را با آن چه که در درون یک مغز بیمار رخ می دهد آشنا سازد. کسانی که به تماشای چنین فیلم هایی علاقه دارند باید بدانند که در سال 2018 نمونه های متعددی از این دسته فیلم ها ساخته خواهند شد که در مغزهای بسیار شکننده را خرد خواهند کرد.

دیوانه کننده‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸

1-نابودی (23 فوریه)

رمان «نابودی» (Annihilation) نوشته جف وندرمیر در سال 2014 به یک رمان پرفروش تبدیل شد و البته داستانی که خواننده را به چالش کشیده و به مرز دیوانگی می کشاند. فیلم داستان یک ماموریت را روایت می کند که همانند ماموریت قبلی با تراژدی های متعددی به آخر می رسد. مقصد مکانی به نام «منطقه ایکس» هست، بخشی از زمین که در آن جا اتفاقات غیرطبیعی رخ داده و تمامی قوانین فیزیک در آن جا کارآیی ندارند. به نظر می رسد اقتباس سینمایی این داستان به اندازه ی خوانشی که از رمان آن شده است ترسناک و موثر باشد و ویدیو کوتاهی که اخیراً از این فیلم انتشار یافته نشان می دهد که اقتباس سینمایی داستان وندرمیر به دست های مطمئنی سپرده شده است است.

هیچ رسانه ای مانند فیلم نمی تواند شما را به یک سفر روان پریش کننده ببرد، باعث شود که ماهیت همه چیز را زیر پرسش برده و یا شما را با آن چه که در درون یک مغز بیمار

الکس گارلند که نویسندگی فیلم نامه فیلم هایی مانند «فراماشین» (Ex Machina) و «درِد» (Dredd) را در کارنامه دارد، نویسندگی و کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته هست. در فیلم «نابودی» بازیگران با استعداد و قابل اعتمادی مانند جنیفر جیسون لی و ناتالی پورتمن حضور دارند و ویدیوی انتشار یافته از آن نشان می دهد که باید منتظر یک تصویر سازی ترسناک و مهیج باشیم که نشانه هایی از دیوانگی در شخصیت های آن دیده می شود.

2- سقط (31 می)

فیلم «سقط» (Abruptio) که عنوان آن به معنای جدایی جنین از دیواره رحم است به وسیله ایوان مارلو نوشته شده است و کارگردانی شده است است و در واقع یک تریلر مهیج با داستانی خوفناک در مورد مردی است که یک روز صبح بعد از بلند شدن در می یابد که یک بمب در گردن او کار گذاشته شده است هست. جهت جلوگیری از منفجر شدن بمب او باید کارهایی بکند، کارهایی وحشتناک و همزمان با انجام این کارها وی باید تلاش کند مسئول این کار و علت او جهت چنین شکنجه ای را دریابد.

دیوانه کننده‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸

داستان فیلم به اندازه ی کافی ترسناک است ولی باید بدانید که تمامی شخصیت های فیلم به وسیله عروسک هایی ساخته شده است از لاتکس و در سایز یک انسان واقعی به نمایش درخواهند آمد. صداپیشگی شخصیت های مهم این فیلم را جیمز مارسترز را در کنار سید هیگ و رابرت انگلاند و البته جوردن پیلی، ستارگان دنیای فیلم های ترسناک بر عهده خواهند داشت. گزینش عروسک جهت نقل داستانی ترسناک در مورد مردی که دست به کارهای وحشتناکی می زند بسیار هوشمندانه است که بدون شک تماشاگران حساس بسیاری را جیغ زنان به سمت لابی سینماها روانه خواهد کرد.

3- موتورهای فانی (14 دسامبر)

هیچ رسانه ای مانند فیلم نمی تواند شما را به یک سفر روان پریش کننده ببرد، باعث شود که ماهیت همه چیز را زیر پرسش برده و یا شما را با آن چه که در درون یک مغز بیمار

فیلم «موتورهای فانی» (Mortal Engines) که از مجموعه کتاب هایی نوشته فیلیپ ریو اقتباس شده است است سال آینده به روی پرده سینما خواهد رفت. داستان این رمان ها در آینده ای بسیار دور و در دنیایی پساآخرالزمانی رخ می دهد که در آن شهرهایی بزرگ باعث به آخر رسیدن منابع طبیعی زمین ویران شده است خواهند شد و هر یک جهت دست یابی به منابع اندک بازمانده به جنگ شهرهای دیگر خواهد رفت.

پیتر جکسون مشهور همراه با دوست و همکارانش فران والش و فیلیپا بوینز که در نوشتن فیلم نامه ی «ارباب حلقه ها» به او کمک کردند نویسندگی فیلم نامه این فیلم را بر عهده خواهند داشت و کارگردانی آن نیز بر عهده کریستین ریورز خواهد بود که نخستین کارگردانی او در زمینه ی فیلم های بزرگ به شمار می آید. رابرت شیهان ایرلندی نقش اول این فیلم را بر عهده داشته و بازیگران دیگری مانند کالین سالمون، پاتریک مالاهاید و هوگو ویوینگ، بازیگر مورد علاقه ی جکسون نیز دیگر نقش ها را ایفا خواهند کرد.

دیوانه کننده‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸

4- منزل ای که جک ساخت (تاریخ اکران نامشخص)

هیچ کارگردانی به اندازه ی لارس وون تریه پروژه هایش را از لحاظ خلاقیت تصویری جنبش کننده و تاثیر گذار نمی سازد، از این رو بدون شک هر پروژه ی تازه از او مشمول بر داستان و تصویری سازی هایی خواهد بود که مغز شما را به چالش می کشد. با این وجود به نظر می رسد بروزترین ساخته ی او با عنوان «خانه ای که جک ساخت» (The House That Jack Built) داستانی بسیار آَشفته کننده و پیچیده دارد. فیلم نگاهی روانشناختی به حرفه ی یک قاتل سریالی دارد که بیش از یک دهه فعال بوده و به هر یک از قتل های خود به چشم یک اثر هنری نگاه می کند. چنین داستان هولناکی در دستان وون تریه نوید یک فیلم عمیق، تاریک و با کشش روانشناسانه ای جالب را می دهد.

مت دیلون کهنه کار نقش مهم این فیلم را بر عهده داشته و برونو گانز و ولی تورمن نیز در میان بازیگران ساخته ی تازه وون تریه خواهند بود. توصیه جالب تر در مورد این فیلم این است که وون تریه ابتدا گفته بود قصد دارد پروژه بعدی اش را در قالب یک مینی سریال کوتاه بسازد ولی بعدها نظرش را عوض کردن داد.

5- بازیکن آماده شماره یک (30 مارس)

ارنست کلاین نویسنده ی رمان «بازیکن آماده شماره یک» (Ready Player One) زمانی که فیلمش تازه وارد کتاب فروشی ها شده است بود نیز قرارداد فروش داستانش جهت ساخت یک فیلم از روی آن را به امضا رسانده بود و بدهید ترتیب به نظر می رسد که دنیای هالیوود این رمان را به چشم گنجینه ای بسیار قیمتی دیده هست. این رمان داستان یک بازیکن واقعیت مجازی در آینده ای پادآرمانشهری را روایت می کند که باید در یک بازی بسیار عجیب و غریب حضور داشته باشد. علی رغم این که این رمان داستان ناآشنا و غریبی دارد ولی استیون اسپیلبرگ کارگردانی آن را پذیرفته و بدهید ترتیب موفقیت آن را تا حدود زیادی تضمین کرده هست. همچنین تریلری که اخیراً از این فیلم پخش شده است نشان می دهد که دعواهای حقوقی بر سر این فیلم به آخر رسیده است.

اگر چه تصویر العمل ها به این تریلر متفاوت بوده ولی تماشای فیلمی که شخصیت های مشهور زیادی از فیلم های کلاسیک را در خود دارد مغز شما را به سفری چالش برانگیز خواهد برد. فیلم «بازیکن آماده شماره یک» قرار بود در تعطیلات سال میلادی اکران شود ولی جهت تداخل پیدا نکردن با پخش فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای»، سازندگان در تصمیمی هوشمندانه اکران آن را به تاخیر انداختند.

6- مامان و بابا (تاریخ اکران نامشخص)

فیلم «مامان و بابا» (Mom and Dad) یک فیلم ترسناک در مورد گروهی در حاشیه شهر است که بعد از شیوع یک بیماری خوفناک که بزرگسالان را درگیر خود می کند، کودکان را در برابر والدینشان قرار می دهد. نیکلاس کیج و سلما بلر نقش والدین مهم این فیلم را بر عهده داشته و گفته شده است که کیج یکی از عالی ترین بازی هایش را در این فیلم به نمایش گذاشته هست. نیکلاس کیج در فستیوال تورنتو در مورد این فیلم گفته که باید شاهد یک فیلم دیوانه کننده باشید و با توجه به شناختی که از برایان تیلور به عنوان کارگردان داریم نباید انتظار داشت این فیلم تفاوتی با دیگر فیلم های او در زمینه ی تصویرسازی های خیره کننده داشته و باید منتظر تماشای فیلمی تامل برانگیز و البته ترسناک بود.

7- کشور اسیر (17 آگوست)

فیلم تریلر علمی تخیلی «کشور اسیر» (Captive State) داستانی در مورد اسارت دارد: اگر محله شما به وسیله یک نیروی متخاصم تحت اشغال بود بعد از یک دهه چه شکلی داشت؟ اگر این قدرت خبیث از دیگر نقاط کهکشان آمده بود چه؟ این فیلم داستان روابط بین همسایگان مخالف از یک طرف و افراد خائن از طرف دیگر را به تصویر می کشد. این فیلم تلاش دارد خطرات تجسس ها و نظارت های مدرن و خطراتی که آزادی های عمومی را ترساندن می کند و همچنین نقش گروهی ناراضی و مخالف در درون یک گروه تمامیت خواه را در قالب یک داستان علمی تخیلی به تصویر بکشد.

روپرت ویات کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته و بازیگرانی مانند جان گودمن، دی بی سوینی، ورا فارمیگا و اشتون ساندرز نیز نقش های مهم آن را بر عهده خواهند گرفت. با توجه به دعواهایی که جهت بدست آوردن حق ساخت این فیلم درگرفت به نظر می رسد که باید شاهد اکران فیلمی پر سر و صدا و موفق در آگوست سال آینده باشیم.

8- چین و چروکی در وقت (9 مارس)

رمان «چین و چروکی در زمان» (A Wrinkle in Time) نوشته ی مادلین لنگل در سال 1962 جهت دهه های طولانی ذهن نسل های زیادی را به چالش کشیده هست. این رمان داستان دختری باهوش را روایت می کند که باید تلاش کند به کمک موجوداتی از دنیا های دیگر برادر کوچکتر روانی خود را از عاقبتی که از فوت بدتر خواهد بود نجات دهد. جنبه های بسیار سوررئال رمان باعث شده است بود که تاکنون از روی داستان آن فیلمی لایو اکشن ساخته نشود.

اما کمپانی والت دیزنی با بودجه ای 100 میلیون دلاری و بازیگرانی مشهور قصد دارد اقتباس خود را از این رمان مشهور بسازد. آوا دوورنای کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته و به نخستین کارگردان زن رنگین پوستی تبدیل خواهد شد که یک فیلم لایو اکشن را کارگردانی خواهد کرد. جنیفر لی که نویسندگی فیلمنامه فیلم «منجمد» (Frozen ) را نوشته بود نیز در مقام فیلم نامه نویس این فیلم ظاهر خواهد شد و بازیگران شاخصی مانند ریس ویثرسپون، کریس پاین، زک گالیفیاناکیس، مایکل پنیا و استورم رید نیز در کنار اپرا وینفری در آن بازی خواهند کرد.

9- آلیتا: فرشته جنگ (20 جولای)

از سال 2010 قرار است اقتباسی لایو اکشن دیگر از مانگا و انیمه پساآخرلازمانی «آلیتا فرشته جنگ» (Battle Angel Alita) ساخته شود و نخستین بار گیرمو دل تورو ساخت این فیلم را به دوست تهیه کننده اش جیمز کامرون پیشنهاد داد. اگر چه کامرون از همان ابتدا شیفته ی این پروژه شد ولی در آن وقت تنها با یکی از کتاب های این مجموعه مانگا آشنایی داشت. تا این که الئتا کالوگریدیس در مقام نویسنده فیلمنامه وارد صحنه شده است و کامرون را با تمامی داستان و عمق آن آشنا کرد. بدهید ترتیب قرار شد این فیلم حتی قبل از پروژه «آواتار» ساخته شود ولی جهت این که فیلم نامه ی بسیار بهتری نوشته شود این پروژه به تعویق افتاد.

در ابتدا قرار بود که کامرون خود کارگردانی این فیلم را بر عهده گیرد ولی از آن جای که وی به شدت مشغول کار بر روی دنباله های «آواتار» هست، ساخت این فیلم را به دستان مطمئن دیگری سپرده است: رابرت رودریگز. از بازیگران مشهور این فیلم می توان به جنیفر کانلی، جکی ارل هالی، ماهرشالا علی و کریستوفر والتز اشاره کرد. از آن جایی که کامرون اسم پروژه هایش را تنها با حروف «T» یا «A» شروع می کند اسم این پروژه نیز ببا جابجایی کلمات به «Alita: Battle Angel» عوض کردن داده شد.

10- بی آخر (تاریخ اکران نامشخص)

جاستین بنسون و آرون مورهد به عنوان کارگردانانی که عاشق فستیوال فیلم تریبکا هستند آشنا می شوند و آخرین پروژه ی آن ها با نام «بی پایان» (The Endless) نیز که در این فستیوال به نمایش درآمده با استقبال منتقدان روبرو شده است هست. داستان این فیلم که کارگردانان خود نقش هایی را نیز در آن بر عهده دارند، بر روی نحوه فکر و واکنش‌ها دو برادر که از یک گروه مذهبی جدا شده است اند را روایت می کند که سال ها بعد و از طریق یک نوار ارسالی از طریق پست به بازگشت دعوت می شوند.

عکس های اولیه ای که از این فیلم انتشار یافته نشان می دهند که باید منتظر یک شاهکار بصری روانشناسانه باشیم و داستان فیلم نیز بر این توصیه تاکید دارد که عقاید دیوانه مانند این فرقه مذهبی نیز چندان غیرمعقول و متعلق به جهانی دیگر به نظر نمی رسند. پروژه ی تازه این دو کارگردان جاه طلب بدون شک ارزش دیدن خواهد داشت.

11- ببخشید که مزاحم شدم (تاریخ اکران نامشخص)

فیلم «ببخشید که مزاحم شدم» (Sorry to Bother You) داستان یک بازاریاب تلفنی سیاه پوست را روایت می کند که شانس از او رویگردان شده است است و کلیدی جادویی را پیدا می کند که با شبیه کردن صدایش به یک بازیگر مشهور سفید پوست باعث می شود به موفقیت دست پیدا کند. با پیشرفت روز افزونش وی به واقعیاتی باورنکردنی در مورد روسای حرفه ی خود دست می یابد. این فیلم نخستین تجربه کارگردانی بووتس رایلی از اوکلند، خواننده افسانه ای موسیق رپ است که در طول دو دهه فعالیت خود موزیک های آشوب طلبانه و ضد سرمایه داری فراوانی ساخته هست. حضور او در مقام کارگردان و داستان گمراه کننده فیلم نوید فیلمی دیوانه کننده و وسوسه برانگیز را می دهد. از بازیگران این فیلم در حال تولید می توان به پتون اسوالت، دیوید کراس و دنی گلاور اشاره کرد.

12- شب در کوهستان بالد (تاریخ اکران نامشخص)

موفقیت خیره کننده فیلم لایو اکشن «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast) در سال 2017 باعث شده است که کمپانی دیزنی به سمت استفاده از داستان های مشابه جهت ساخت لایو اکشن هایی که بتوان از آن ها درآمد هنگفتی کسب کرد سوق داده شود. در حالی که منتظر اکران نسخه ی گای ریچی از انیمیشن «علاءالدین» (Aladdin) و نسخه ی تیم برتون از انیمیشن «دامبو» (Dumbo) و بازسازی های بسیار دیگری در استودیو دیزنی هستیم، یک پروژه در سال های اخیر بدون جلب توجه فراوان در دست توسعه بوده هست. اقتباس لایو اکشن «شب در کوهستان بالد» (Night on Bald Mountain) اقتباسی ترسناک و دیوانه کننده از فیلم «خیال» (Fantasia) ساخته سال 1940 هست. این فیلم یک موجود بالدار شیطانی عظیم الجثه را به تصویر می کشد که چرنابوگ نام داشته که بر ارواح ناآرام حکومت می کند.

13- منزل ای با ساعتی در درون دیوارهایش (21 سپتامبر)

فیلم «خانه ای با ساعتی در درون دیوارهایش» (The House with a Clock in its Walls) که بر اساس یک رمان ترسناک نوشته ی جان بلرز ساخته خواهد شد داستان لوییس بارنوالت را روایت می کند که یتیمی است که جهت ادامه ی زندگی نزد عمویش جاناتان می رود ولی خیلی سریع متوجه می شود که عموی او و همسایه اش جهت پیدا کردن ساعتی که صدای ترسناک آن در دیوار منزل ی جاناتان به گوش می رسد دست به کار شده است اند. در این فیلم بازیگران سرشناسی مانند جک بلک، کیت بلانشت و کایل مک لاچلان نقش های مهم را بر عهده خواهند داشت و یک بازیگر جوان و تازه کار به نام اوون واکارو نیز نقش لوییس را ایفا خواهد کرد. این فیلم نخستین تجربه کارگردانی الی روث در این ژانر خواهد بود که با تهیه کنندگی استیون اسپیلبرگ سبک ترسناک خاص خود را در این فیلم پیاده خواهد کرد.

14- مردی که دون کیشوت را کشت (تاریخ اکران نامشخص)

شاید هیچ فیلمی به اندازه «مردی که دون کیشوت را کشت» (The Man Who Killed Don Quixote) به کارگردانی تری گیلیام، چنین مسیر پرفراز و نشیبی را جهت ساخت نداشته هست. این فیلم که گیلیان از سال 2002 جهت ساخت آن تلاش کرده و بارها با بدشانسی ها و فاجعه هایی باورنکردنی مواجه شده است بود بالاخره سال آینده اکران خواهد شد لیکن فیلم برداری های آن به آخر رسیده است و بدون شک بعد از این همه سال ارزش دیدن را خواهد داشت.

داستان فیلم بر روی شخصیتی پیر تمرکز دارد که فکر می کند همان دون کیشوت افسانه ای است و یک مدیر تبلیغاتی را با همراه وفادارش اشتباه گرفته و در سفری زمانی این مرد را با خود همراه می سازد، فیلمی با ترکیبی باورنکردنی از واقعیت و توهم که ذهن شما را درگیر خود خواهد کرد.

15- وارونگی (تاریخ اکران نامشخص)

در تریلر علمی تخیلی «وارونگی» (Inversion) ساموئل ال جکسون نقش یک مامور بررسی امنیت ملی را ایفا می کند که در تعقیب یک خلافکار آشنا شده است آمریکایی و یک دانشمند چینی است که به باور او مسئول وقوع موج جدیدی از فجایع طبیعی هستند از جمله از بین رفتن ناگهانی و غیرطبیعی جاذبه زمین. این فیلم با بودجه ای 130 میلیون دلاری ساخته شده است و یک کمپانی هنگ کنگی جهت نخستین بار تهیه کنندگی آن را بر عهده خواهد داشت که قصد دارد آن را جهت بازارهای آمریکا و چین تهیه نماید. علاوه بر ساموئل ال جکسون و تراویس فیمل، ییفی لیو، بازیگر جوان چینی نیز با بازی در این فیلم، نخستین حضور خود در هالیوود را مراسم خوش حالی خواهد گرفت. کارگردانی این فیلم را نیز پل هاگیس و پیتر سیگال به صورت یکسان بر عهده خواهند داشت.

16- اثر ماندلایی (تاریخ اکران نامشخص)

در سال 2010، یک وبلاگ نویس عبارت «اثر ماندلایی» (The Mandela Effect) را اختراع کرد تا شرایطی را توضیح دهد که در آن افراد یک داستان واحد را به اشکالی متفاوت و گاهی کاملاً متضاد و مخالف به یاد می آورند. این عبارت از آن جایی اسم ماندلا را با خود دارد که بسیاری از افراد گفه بودند که در دهه ی 1980 شاهد فوت نلسون ماندلا در زندان بوده اند در حالی که ماندلا در واقعیت تا چند سال پیش زنده بود. از آن جا که حافظه اصلاً قابل اطمینان نیست، تاثیر ماندلایی تاثیری است که هر کسی را می تواند درگیر خود سازد و اگر می خواهید در مورد آن بدانید باید بگوییم که از آن چه که فکر می کنید بسیار زیاد و عمیق تر شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

دیوید گای لوی نسخه ی سینمایی این حالت را با بازی چارلی هافهایمر در نقش مردی که تمامی جزییات دنیای اطرافش به شدت عوض کردن می کند به تصویر خواهد کشید. این تغییرات چنان مداوم و شدید است که در نهایت شخصیت مهم داستان واقعیت دنیا را به چالش می کشد. فیلم برداری این فیلم هنوز به آخر نرسیده و سال آینده اکران خواهد شد.

برترین ها – ترجمه از حسین علی پناهی

واژه های کلیدی: پروژه | داستان | شکننده | ترسناک | داستان | کارگردانی | اکران فیلم | تهیه کننده | فیلم ترسناک | دیوانه کننده

دیوانه کننده‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸

دیوانه کننده‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs