غلّه – دانه امام حسین علیه السلام امام حسین

غلّه – دانه: امام حسین علیه السلام امام حسین عاجز دعا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری کدام فیلم‌ شانس بیشتری جهت نمایندگی کشور عزیزمان ایران در اسکار دارد؟

۱۰ فیلم که از مهر ماه سال گذشته در کشور عزیزمان ایران اکران شده‌اند بیشترین شانس را جهت حضور در اسکار امسال دارند.

کدام فیلم‌ شانس بیشتری جهت نمایندگی کشور عزیزمان ایران در اسکار دارد؟

کدام فیلم شانس بیشتری جهت نمایندگی کشور عزیزمان ایران در اسکار دارد؟

عبارات مهم : ایران

۱۰ فیلم که از مهر ماه سال گذشته در کشور عزیزمان ایران اکران شده است اند بیشترین شانس را جهت حضور در اسکار امسال دارند.

به گزارش خبرآنلاین، نودامین جایزه هر سال اسکار امسال در روز یکشنبه 4 مارس برابر با 13 اسفند ماه در سینما دالبی لس آنجلس برگزار خواهد شد و اسامی فیلم های نامزد جایزه نیز در روز 23 ژانویه برابر با 3 بهمن ماه اعلام می شوند. از همین رو از شهریور ماه تب و تاب معرفی فیلم ها به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) اوج می گیرد. سال گذشته «فروشنده» اصغر فرهادی که در نهایت برنده اسکار نیز شد خیال بسیاری از علاقه مندان سینما و دستندرکاران این حوزه را از بابت حضوری شایسته در این مراسم راحت کرده بود ولی امسال هنوز اثری که در حد و اندازه حضور در اسکار باشد به چشم نمی خورد و به نظر می رسد گزینش ها جهت معرفی فیلم از کشور عزیزمان ایران نیز دچار مشکل های خاص خودش شود. همانند هر جشنواره رسمی دیگر قواعد و ضوابط تعریف شده است ای وجود دارد که فیلم های شرکت کننده باید از آنها پیروی کنند. از میان فیلم هایی که از 10 مهر 1395 تا به حال اکران شده است اند 10 فیلم به نظر شانس بیشتری جهت معرفی و حضور در اسکار 2017 دارند که در ادامه به معرفی هر یک از آنها پرداختیم و سابقه حضور آنها در جشنواره های بین المللی خارجی و داخلی را نیز بررسی کردیم.

کدام فیلم‌ شانس بیشتری جهت نمایندگی کشور عزیزمان ایران در اسکار دارد؟

«نفس» / نرگس آبیار

فیلم «نفس» سال نیمه دوم سال 95 در سینماها اکران شد و علاوه بر نمایش گسترده در کشور عزیزمان ایران حضور قابل توجهی در عرصه جهانی نیز داشت. فیلم نرگس آبیار در جشنواره شب های سیاه تالین شرکت و جایزه عالی ترین کارگردانی را نیز دریافت کرد. همچنین دیگر حضورهای بین المللی این فیلم نرگس آبیار نیز به شرح زیر است: پذیرفته شده است در هفدهمین جشنواره فیلم های آسیایی رم، ایتالیا، پذیرفته شده است در سی و نهمین جشنواره فیلم میل ولی، آمریکا، پذیرفته شده است در هفتمین جشنواره فیلم دیدار، دوشنبه، تاجیکستان، پذیرفته شده است در چهلمین جشنواره فیلم سائوپولو، برزیل، پذیرفته شده است در به ششمین جشنواره فیلم های ایرانی در استرالیا، پذیرفته شده است در هفتمین جشنواره فیلم های ایرانی لندن، انگلستان، پذیرفته شده است در جشنواره فیلم لیستاپاد مینسک، بلاروس. (در این جشنواره ها به علت الزام نمایش اول بین المللی با این دعوت مخالفت شد.)

همچنین حضور در بخش مسابقه بیستمین جشنواره فیلم شب های سیاه تالین، استونی و دریافت جایزه عالی ترین کارگردانی به همراه 5 هزار یورو جایزه نقدی، حضور در سومین جشنواره فیلم آسیا-پاسیفیک بریسبان، استرالیا، نامزد دریافت جایزه عالی ترین فیلم کودک در دهمین دوره جایزه سینمای آسیا و پاسیفیک، استرالیا، حضور در پانزدهمین جشنواره فیلم پونا، هند، حضور در هشتمین جشنواره فیلم منار صوفیه، بلغارستان،.ارائه به بیست و چهارمین جشنواره فیلم های ایرانی هیوستون، آمریکا، (فیلم در جشنواره پذیرفته شده است و در تماس های بعدی به علت کوچک شدن جشنواره دعوت بعد گرفته شد.) حضور در جشنواره فیلم های ایرانی ادینبورگ، اسکاتلند، حضور در بیست و هفتمین جشنواره فیلم های ایرانی شیکاگو، آمریکا، پذیرفته شده است در نخستین جشنواره فیلم کراچی، پاکستان، (جشنواره به علت پرسشها امنیتی پاکستان به تعویق افتاد.) نمایش در دانشگاه پلی تکنیک میلان، ایتالیا، نمایش در سینما ماسیمو تورین، ایتالیا، حضور در دوازدهمین جشنواره فیلم زنان ونکوور، کانادا، دریافت جایزه عالی ترین کارگردانی، حضور در نخستین جشنواره فیلم های ایرانی ویسکانسین، آمریکا، نمایش در اینیس هال تورنتو، کانادا، حضور در بیست و هشتمین جشنواره فیلم های ایرانی دانشگاه یو سی ال ای، آمریکا،.حضور در چهارمین جشنواره فیلم های ایرانی کلن، آلمان، ارائه به هفته فیلم سینماگران زن ایرانی در برلین، آلمان، (فیلم ابتدا پذیرفته و سپس دعوت بعد گرفته شد.) حضور در سومین جشنواره فیلم های ایرانی زوریخ، سوییس، دریافت جایزه عالی ترین فیلم تماشاگران، نمایش در سینما دو پارک مونترال، کانادا، حضور در برنامه نمایش فیلم های ایرانی در دانشگاه کالیفرنیا در ایروین، اورنج کانتی، آمریکا، حضور در ششمین جشنواره فیلم های پارسی استرالیا، حضور در جشنواره فیلم عرب و اسلامی توبینگن، آلمان، حضور در بیست و چهارمین جشنواره فیلم زنان موج می سازند، تایوان، حضور در چهل و یکمین جشنواره فیلم سائوپولو، برزیل، و نمایش در چندین دانشگاه و همایش بین المللی چون دانشگاه مادرید و میلان و بلگراد و …

۱۰ فیلم که از مهر ماه سال گذشته در کشور عزیزمان ایران اکران شده‌اند بیشترین شانس را جهت حضور در اسکار امسال دارند.

«نفس» به رقم 1,455,520,000 تومان دست پیدا کرد.

«وارونگی» / بهنام بهزادی

«وارونگی» محصول سال 94 هست، این فیلم در بخش سودای گروه تحریریه سایت سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر جضور داشته و در بخش نوعی نگاه دوره شصت و نهم فستیوال کن نیز پذیرفته شده است بود.

کدام فیلم‌ شانس بیشتری جهت نمایندگی کشور عزیزمان ایران در اسکار دارد؟

«وارونگی» همچنین جایزه عالی ترین فیلم در جشنواره مدفیلم رم را نیز دریافت کرد و موفق به کسب دو جایزه در جشنواره جیپور هم شد. فیلم بهنام بهزادی در کشورهای فرانسه، سوییس و سوئد نیز اکران عمومی شد و در کشور عزیزمان ایران نیز 806,439,000 تومان فروش داشت.

«ماجرای نیمروز» / محمدحسین مهدویان

«ماجرای نیمروز» ساخته محمدحسین مهدویان محصول سال 95 سینمای کشور عزیزمان ایران هست. این فلیم که به ترورهای شرکت مجاهدین خلق کشور عزیزمان ایران در سال ۱۳۶۰ و اتفاقات بعد از عزل ابوالحسن بنی صدر می پردازد، از آخرهای اسفند ماه سال گذشته در سینماها اکران شد و به فروش ۴٬۳۲۳٬۱۵۴٬۰۰۰ تومان دست پیدا کرد.

۱۰ فیلم که از مهر ماه سال گذشته در کشور عزیزمان ایران اکران شده‌اند بیشترین شانس را جهت حضور در اسکار امسال دارند.

«ماجرای نیمروز» در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر برنده گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین فیلم جشنواره، گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین فیلم از نگاه ملی و گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین فیلم از نگاه تماشاگران شد. همچنین بهزاد جعفری طادی جهت این فیلم برنده گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین طراحی صحنه و لباس نیز شد. این فیلم همچنین با آرای مردمی، عالی ترین فیلم از نگاه تماشاگران شد و جایزه خاص عالی ترین فیلم از نگاه ملی نیز به این فیلم تعلق گرفت.

این فیلم در مراسم خوش حالی سینمایی، تلویزیونی حافظ نیز جایزه عالی ترین کارگردانی جهت محمد حسین مهدویان، عالی ترین تدوین جهت سجاد پهلوان زاده و عالی ترین بازیگر مرد را جواد عزتی به همراه داشت. در مراسم خوش حالی منقدان و نویسندگان سینمایی نیز این فیلم

کدام فیلم‌ شانس بیشتری جهت نمایندگی کشور عزیزمان ایران در اسکار دارد؟

جایزه عالی ترین صورت پردازی، دیپلم افتخار عالی ترین تدوین، جایزه عالی ترین بازیگر نقش مکمل مرد و دیپلم افتخار عالی ترین کارگردانی را از آن خود کرد. فیلم مهدویان ولی با وجود جایزه هایی که در داخل کشور گرفته است تا کنون در هیچ جشنواره خارجی حضور نداشته و جایزه ای هم کسب نکرده است.

«یک روز بخصوص» / همایون اسعدیان

این فیلم سینمایی به کارگردانی همایون اسعدیان که در سال 94 ساخته و یک سال بعد نیز اکران شد تا کنون در جشنواره های خارجی شرکت نداشته و در کشور عزیزمان ایران نیز موفق به دریافت جایزه ای نشده هست. «یک روز بخصوص» که از آخرهای اسفند سال گذشته اکران شد به فروش ۱٬۱۹۵٬۰۷۲٬۰۰۰تومان دست پیدا کرد.

«والدراما» / عباس امینی

«والدراما» به کارگردانی عباس امینی از اوائل امسال به روی پرده رفت. نخستین نمایش جهانی این فیلم در بخش کودک جشنواره فیلم برلین بود و بعد از آن نیز در جشنواره های متفاوت حضور پیدا کرد. «والدراما» برنده عالی ترین فیلم جشنواره فیلم های ایرانی پراگ ۲۰۱۷ شد.

شسصت و ششمین جشنواره فیلم برلین نسل نو۲۰۱۶، جشنواره فیلم کلن آلمان۲۰۱۶، جشنواره فیلم مونیخ آلمان۲۰۱۶، جشنواره فیلم رم ایتالیا ۲۰۱۶، جشنواره فیلم های ایرانی سیدنی ۲۰۱۶، جشنواره فیلم بمبئی هند ۲۰۱۶، جشنواره فیلم ویسبادن آلمان ۲۰۱۶، جشنواره فیلم داکا بنگلادش ۲۰۱۷، جشنواره فیلم پونا هند ۲۰۱۷ از دیگر حضورهای جهانی این فیلم است.

«برادرم خسرو» / احسان بیگلری

«برادرم خسرو» که در سال 94 ساخته و دو سال بعد یعنی از اردیبهشت ماه امسال اکران عمومی شد در بخش نگاه نو سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت. این فیلم که در بازار شصت و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کن به نمایش درآمد و مورد استقبال قرار داده شد به فروش 2,020,162,00 تومان دست پیدا کرد ولی در هیچ یک از حضورهای بین المللی اش موفق به دریافت جایزه نشده است.

مادر قلب اتمی» /علی احمدزاده

فیلم علی احمدزاده بعد از 4 سال و با سانسورهای زیاد از خرداد ماه امسال اکران عمومی شد. نخستین نمایش این فلیم در جشنواره فیلم برلین بود ولی در جشنواره دیگری مورد توجه قرار نگرفت. این فیلم توانست به رقم فروش 1,305,434,000 تومان دست پیدا کند.

«زیر سقف دودی» / پوران درخشنده

اولین نمایش این فیلم پوران درخشنده در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بود و توانست در شش بخش نامزد دریافت جایزه شود و مریلا زارعی به عنوان عالی ترین بازیگر نقش اول زن و ایمان امیدواری به عنوان عالی ترین طراح گریم گروه تحریریه سایت بلورین این دوره جشنواره را جهت این فیلم دریافت کردند. « زیر سقف دودی» از اواسط خرداد ماه امسال نیز اکران عمومی شد. این فیلم همچنین در نخستین نمایش بین المللی در بخش غیر رقابتی سینمای دنیا در جشنواره مونترال به روی پرده می رود. «زیر سقف دودی» همچنین جایزه اول بخش سینمایی را در دومین جشنواره فیلم سلامت نیز دریافت کرد. ۲٬۷۱۸٬۵۹۱٬۰۰۰ تومان رقم فروش این فیلم بود.

«رگ خواب» / حمید نعمت الله

فیلم «رگ خواب» به کارگردانی حمید نعمت الله نخستین نمایشش را در جشنواره سال گذشته فیلم فجر پشت سر گذاشت و در همین جشنواره نیز موفق به دریافت جایزه عالی ترین بازیگر نقش اول زن، عالی ترین جلوه های خاص میدانی و عالی ترین تصویر شد. این فیلم در مراسم خوش حالی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی نیز مورد توجه قرار داده شد و جایزه های عالی ترین کارگردانی، عالی ترین فیلمنامه، دیپلم افتخار عالی ترین بازیگر مرد و عالی ترین موسیقی متن را از آن خود کرد. «رگ خواب» تا کنون حضور جهانی نداشته هست. این فیلم تا کنون 4,419,093,000 تومان فروخته است.

«سارا و آیدا» / مازیار میری

این ساخته مازیار میزی نیز که در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش درآمد و از اواسط مرداد ماه امسال نیز وقت اکران عمومی پیدا کرده است نا کنونه هیچ حضور بین المللی را تجربه نکرده هست. فروش این فیلم تا کنون 1,612,430,000 تومان بوده است.

واژه های کلیدی: ایران | جایزه | نمایش | ایرانی | دریافت | جشنواره | جشنواره | کارگردانی | زمان اکران | اکران عمومی | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs