غلّه – دانه امام حسین علیه السلام امام حسین

غلّه – دانه: امام حسین علیه السلام امام حسین عاجز دعا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ۳ نقطه ضعف اساسی برنامه «کاملا دخترانه»

اگرچه توجه به دخترها، دغدغه ها و پرسشها آن ها در قاب تلویزیون، اتفاق مهم و خوبی هست، ولی مهم تر از آن، زاویه نگاه تازه به مباحث و پرداخت درست آن هاست، وگرنه بسی

۳ نقطه ضعف اساسی برنامه «کاملا دخترانه»

۳ نقطه ضعف اساسی برنامه «کاملا دخترانه»

عبارات مهم : برنامه

اگرچه توجه به دخترها، دغدغه ها و پرسشها آن ها در قاب تلویزیون، اتفاق مهم و خوبی هست، ولی مهم تر از آن، زاویه نگاه تازه به مباحث و پرداخت درست آن هاست، وگرنه بسیاری از برنامه ها می توانند اسم دخترانه را یدک بکشند و ادعای دخترانه بودن را داشته باشند. تلویزیون به تازگی تلاش کرده است با تولید برنامه ای با محوریت دختران، جای خالی چنین برنامه ای را در تلویزیون پر کند و اجرای برنامه را هم به بااهمیت ترین مجری زن خود سپرده است.

با وجود این، برنامه «کاملاً دخترانه» که ۳-۲ هفته ای است روی آنتن رفته، نتوانسته است این خلأ را برطرف و جای خود را میان مخاطبانش یعنی دختران، باز کند. در ادامه مطلب به دلایلی که باعث شده است است «کاملا دخترانه» چندان هم اتفاق خاص ای جهت دختران نباشد، اشاره می کنیم.

۱-دکور و اجرای نامناسب
در دکور برنامه بر اساس قانون نانوشته ای، از رنگ صورتی به عنوان نماد دختران استفاده شده است هست. دیدن فضایی سرشار از رنگ صورتی، ممکن است جهت تعداد بسیار زیادی از دخترانی که رنگ صورتی را دوست ندارند، خوشایند نباشد. این آشنایی ناقص از سلیقه مخاطبان برنامه، نخستین چیزی است که باعث می شود

این برنامه کاملا هم دخترانه نباشد. «کاملا دخترانه» از لحاظ اجرا نیز اوضاع خوبی ندارد. اگرچه مژده لواسانی در میان مجریان زن تلویزیون، جزو مجریان موفق به حساب می آید و کارنامه قابل قبولی هم دارد، ولی این جا که تلاش کرده اجرای شاد، جالب و متفاوتی داشته باشد، به نتیجه ای اغراق آمیز و دور از واقعیت منجر شده است هست. خلاصه آن که تلاش لواسانی جهت پر انرژی بودن، عملاً نتیجه بخش نبوده و زیاد از این که واقعاً شاد و پرانرژی باشد، اجرای اغراق شده است ای دارد.

۲-رقابت کودکانه دختر و پسری
در بخشی از برنامه «کاملا دخترانه» گزارشی پخش می شود که در آن از دختران و پسران سؤالاتی از این دست می شود: دخترها لوس تر هستند یا پسرها؟ رانندگی دختران بهتر است یا پسران؟ رشته های تحصیلی دخترانه کدام اند و… . بسیاری از مخاطبان در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به این گزارش ها اعتراض کرده اند؛ این دسته بندی جهت دخترها و پسرها از اساس اشتباه هست. هرچند که در هر گزارش، جمله «این گزارش زیاد یک شوخی است» زیرنویس می شود، ولی از آن جا که مخاطبان «کاملاً دخترانه» در سنی نیستند که این شوخی ها برایشان خنده آمیز و جالب باشد، باید گفت زیاد کودکانه از آب درآمده که حتی سرگرم کننده هم نیست. سؤالات نظرسنجی برنامه هم چیزی کم از آن گزارش ندارد و موضوعاتی مانند این که مدیریت دخترها بهتر است یا پسرها، به رأی گذاشته می شود و معمولاً در نهایت نتیجه به نفع دختران تمام می شود!

۳-مهمان ها و حرف های تکراری
اینفلوئنسرهای اینستاگرام که صفحه شخصی شان، ویترین خوش رنگ و لعابی از زندگی لاکچری و البته هنرشان هست، به اندازه کافی آشنا شده است هستند و حضورشان به عنوان کارآفرین در یک برنامه تلویزیونی جای سؤال دارد. حالا بماند که به مشکل می توان روی بعضی از این اینفلوئنسرها اسم کارآفرین گذاشت و صرفاً به علت عدد چند صد هزارتایی دنبال کننده ها و همان ویترین رنگارنگ، به برنامه دعوت می شوند. اگر گفت وگوها را از لحاظ سؤالات نیز بررسی کنیم، به نتیجه ای رضایت بخش نمی رسیم. سؤالاتی که از مهمان برنامه پرسیده می شود، می تواند در هر برنامه دیگری هم پرسیده شود و گفت وگوهای «کاملاً دخترانه» حرف جدیدی در حوزه پرسشها مربوط به دختران ندارد و نتوانسته است زاویه نگاه جدیدی به سوژه برنامه داشته باشد.

۳ نقطه ضعف اساسی برنامه «کاملا دخترانه»

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: برنامه | دختران | برنامه | دختران | دخترانه | دخترانه | تلویزیون | تلویزیون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs